Czarny błękit
13 maja 2014
10 w 1
21 listopada 2014
Pokaż wszystkie

Elfim szlakiem

W poszukiwaniu małego ludku.

Fantastyczna wyprawa trekkingowa na wschodzie Islandii z noclegami w naszym pensjonacie i z dala od tłumu turystów.

Podczas sześciu dni wędrówki będziemy odkrywać inspirujące fiordy, ukryte skarby Víknaslóðir, kolorowe góry i pocztówkowe wybrzeża oceanu z czarnymi plażami. Okolice Borgarfjörður są bardzo lubiane przez Islandczyków ze wzglądu na naturalne piękno szlaków turystycznych z zapierającym dech w piersiach widokiem lecz na szczęście są jeszcze nietknięte masową turystyką. To także regiony uważane za centralną prowincje elfów z twierdzą Álfaborg zamieszkiwaną przez elfią królową. Na koniec udamy się w okolice malowniczego jeziora Mývatn.


1
2
3

Cena/os od

zl5.9008 dniPOZNAJ SZCZEGÓŁY


Dzień I

Lot z Warszawy lub Berlina na lotnisko w Keflaviku. Transfer do hotelu w Reykjaviku (jeżeli przylot jest w godzinach rannych lub popołudniowych możliwy transfer via Błękitna Laguna z kąpielą w tym geotermalnym kompleksie).

Dzień II

Poranny lot z Reykjaviku do Egilsstaðir i godzinna jazda do naszego pensjonatu w Borgarfjörður, w którym spędzimy pięć najbliższych nocy.
Popołudniowa wędrówka: Brúnavík Bay – 16 km pieszo; różnica poziomów 700 metrów. Zobaczymy: maskonury i inne gatunki ptaków. Czarne plaże z mnóstwem pięknych kamieni oraz kolorowy kanion Helgárgil.Dzień III

Trasa ze Stapavík do Njarðvík: około 11 km wędrówki; różnica wysokości 400 metrów.
Po 15 minutach jazdy dotrzemy do farmy Unaós, skąd rozpocznie się wędrówka wzdłuż rzeki Selfljót i zatoki Stapavík – dawnego miejsca rozładunku statków. Ostatnim punktem jest farma Njarðavík, skąd pojedziemy na nocleg do naszego pensjonatu.

Dzień IV

Uroczy Breiðavík: około 18 km łatwej wędrówki, 400 metrów różnicy poziomów.
Zawieziemy Was do Afrétt, skąd wyruszycie podziwiać niesamowite góry ryolitowe w pastelowych odcieniach. Po krótkim przystanku na kolejnej czarnej plaży wejdziemy na wzgórze z pięknym panoramicznym widokiem. W drodze powrotnej również nie zabraknie wspaniałych krajobrazów.Dzień V

Dolina Borgarfjörður: jeden z łatwiejszych dni: 12 km wędrówki; różnica poziomów: 400 metrów.
3-godzinna wędrówka, podczas której nie zabraknie ciekawych miejsc: zabytkowe budynki, sala koncertowa, przetwórnia ryb, a na koniec… Wizyta u samej królowej elfów.

Dzień VI

Najpilniej strzeżony sekret wschodniej Islandii… Stórurð: trasa 16 km w wymagającym terenie; 500 metrów różnicy wzniesień.
Wyruszamy na przełęczy Vatnskarð, przekroczymy góry Geldingafjall i będziemy kontynuować wędrówkę w głąb lądu na zachód od szczytów Súlur. Stąd rozpościerają się wspaniałe widoki na Njarðvík i dolinę Fljótsdalshérað, czarne plaże zatoki Héraðsflói, a przy sprzyjających warunkach atmosferycznych nawet na lodowiec Vatnajökull. Następnie udamy się do Stórurð – niezwykłego miejsca, gdzie przestrzeń pomiędzy ogromnymi skałami poprzecinana jest prze rzeczki. Baseny tej niezwykłej turkusowej wody leżą ukryte wśród ogromnych głazów. W drodze powrotnej z tego tajemniczego miejsca mamy dwie możliwości wędrówki. Powrót wzdłuż góry Dyrfjöll lub łatwa trasa w dół doliny poniżej szczytu Rjúpnafell.Dzień VII

Mývatn i islandzkie skarby przyrody: 5 godzin jazdy.
Po smacznym śniadaniu pożegnamy się z naszym pensjonatem oraz mieszkańcami. Wyruszymy w okolice jeziora, a naszym pierwszym przystankiem będzie świeżo wyremontowana farma w Sænautasel. Po wizycie na farmie jedziemy dalej do Möðrudalur. Zanim dotrzemy do jeziora Mývatn będziemy wędrować przez pola lawy powstałe przy erupcji sprzed 30 lat, a stąd pojedziemy do geotermalnego obszaru Hverir, pełnego niesamowitych „bulgotek”. Na koniec jedziemy nad jezioro Mývatn, gdzie zasmakujemy w lokalnych potrawach i gorących kąpielach geotermalnych. Po południu udamy się z powrotem do miejscowości Egilsstaðir, skąd złapiemy wieczorny lot do Reykjaviku. Nocleg w hotelu w Reykjaviku.

Dzień VIII

Śniadanie. W zależności od wybranego lotu: transfer na lotnisko lub transfer na lotnisko z możliwością przystanku w Blue Lagoon. Lot powrotny do Warszawy lub Berlina.Świadczenia zawarte w cenie:

Transfer lotnisko-hotel-lotnisko (możliwy również via Blue Lagoon), 6-dniową wyprawę trekkingową z wyżywieniem, lot na trasie Reykjavik – Egilsstaðir-Reykjavik, 5 noclegów w pensjonacie oraz 2 noclegi ze śniadaniami w hotelu 3* w Reykjaviku, ubezpieczenie.

Dodatkowo płatne:

Lot na trasie Warszawa-Keflavik-Warszawa lub Berlin-Keflavik-Berlin, posiłki nieujęte w powyższym punkcie.

Zapytaj o szczegóły wycieczki

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wybierz wycieczkę

Treść wiadomości1a
2a
3a
4a
5a
6a
7a
8a