Crazy Iceland
13 maja 2014
Sylwester na Islandii
13 maja 2014
Pokaż wszystkie

Ale w koło jest wesoło…


ALE W KOŁO JEST WESOŁO...

DOSTĘPNOŚĆ: maj - wrzesień
CZAS TRWANIA: 9 dni / 8 nocy

Wycieczka dookoła wyspy odsłaniająca unikatowy charakter Islandii oraz doskonale skomponowany mix islandzkiej kultury i niezwykłych krajobrazów.


1
3
4

Cena/os

Zapytaj o cenę

Kliknij tutaj


DZIEŃ I

Przylot
Nocleg w Reykjaviku.

DZIEŃ II

Geysir – Gullfoss – Skógar – Dyrhólaey – Vík
Gejzery - Wodospady – Kolonia maskonurów – Słynne islandzkie czarne plaże na południowym wybrzeżu

Dzień rozpoczynamy od krótkiego zwiedzania Reykjaviku skąd udamy się do miejscowości Hveragerði, aby następnie podziwiać wodospad Gullfoss, nie bez przyczyny nazywany ‘Złotym Wodospadem’. Kolejny punkt to słynne gejzery Geysir i największy z obecnie aktywnych Strokkur oraz wiele mniejszych gorących źródeł.  Wyprawę kontynuować będziemy wzdłuż południowego wybrzeża, gdzie zatrzymamy się przy majestatycznych 60-cio metrowych wodospadach - Seljalandsfoss i Skógafoss zanim wyruszymy do Dyrhólaey - najdalej na południe wysuniętego punktu Islandii, a następnie do pobliskiej miejscowości Vik.
Nocleg w pobliżu Viku.

* Półwysep Dyrholaey jest zamknięty w okresie lęgowym ptaków – od połowy maja do 23 czerwca.DZIEŃ III

Vík – Park Narodowy Skaftafell – Laguna lodowcowa Jökulsárlón – Höfn
Pola lawy – Największy europejski park narodowy – Laguna pełna gór lodowych - Największy europejski lodowiec

Przekroczymy Eldhraun – miejsce, w którym miał miejsce największy wylew lawy w całej historii, a następnie odwiedzimy niewielką farmerską wioskę –Kirkjubæjarklaustur z dwunastowiecznym katolickim klasztorem.  Wycieczkę kontynuujemy poprzez piaski Skeiðarársandur, aby dotrzeć do Parku Narodowego Skaftafell National Park, a następnie do laguny Jökulsárlón Glacial Lagoon. Tam na własne oczy zobaczycie potężne góry lodowe, które odrywają się od lodowca i dryfują w kierunku oceanu. Przez cały dzień będziecie podziwiać również potężny lodowiec Vatnajökull zajmujący 8% powierzchni Islandii.
Noc w okolicy Höfn.

DZIEŃ IV

Höfn - Zachodnie Fjordy – Egilsstaðir
Strome Fiordy- Wzgórza – Malownicze wybrzeże – Kolekcja minerałów

Wyruszymy z Höfn w kierunku Almannaskarð podziwiając po drodze niezwykła linię wybrzeża. Wysokie skały opadające stromo, które tam zobaczycie to majestatyczne Fiordy Zachodnie. Obejrzycie także słynną wystawę lokalnych kamieni i minerałów - Petra’s collection.
Noc w okolicy Egilsstaðir.DZIEŃ V

Okolice jeziora Mývatn
Wyżyny – niesamowite formacje lawy – aktywność geotermalna i wulkaniczna – bagactwo gatunków ptaków - łososiowe rzeki

Odkryjemy pustynny ogrom wyżynnego płaskowyżu Möðrudalsöræfi tuż przed jeziorem Myvatn. Odwiedzimy wrzące baseny błotne o niesamowitych kolorach - Námaskarð. Poznamy piękno okolicy jeziora Myvatn, w tym osobliwe formacje lawy na Dimmuborgir, pseudo kratery w Skútustaðir i pełną łososi rzekę Laxå. Okolice jeziora Mývatn swoją sławę zawdzięczają również faktowi, iż stanowią one dom dla największej ilości gatunków kaczek niż w jakimkolwiek innym miejscu na Ziemi.
Nocleg w okolicy jeziora Mývatn.

DZIEŃ VI

  

Okolice jeziora Mývatn – Akureyri
“Wodospad Bogów”- Muzeum folkloru – Drugie co do wielkości Islandzkie Miasto

Podróż do tętniącego życiem miasta Akureyri, przystanek przy wspaniałym wodospadzie Goðafoss oraz gospodarswie Laufás.  Akureyri posiada jedne z najpiękniejszych domów z drewna w kraju, pięknie odrestaurowanych i przywróconych do pierwotnej świetności.
Nocleg w okolicach Akureyri.DZIEŃ VII

  

Skagafjörður – Borgarnes
Pola uprawne – Rzeki lodowcowe – Unikalny pokaz jazdy konnej z epoki Wikingów

Majestatyczne góry i wąskie przesmyki poprowadzą nas do Skagafjörður, gdzie zapoznamy was z koniem islandzkim, który ma specjalny piąty chód - tölt. Następnie udamy się w kierunku wsi Blönduós zbudowanej na obu stronach rzeki Blanda z wyspą Hrútey – chronionym rezerwatem przyrody położonej na popularnej łososiowej rzece. Przekroczymy płaskowyż Holtavörðuheiði i udamy się do przepięknego miasta Borgarnes gdzie spędzimy noc.

DZIEŃ VIII

  

Borgarfjörður - Þingvellir – Reykjavík
Największe Europejskie gorące źródła – Malownicze wodospady – Park narodowy z Geologicznymi cudami (UNESCO)

Udamy się do Deildartunguhver najpotężniejszego gorącego źródła na świecie. Przed kontynuowaniem podróży przez Wielorybi Fjord do Þingvallavatn największego jeziora Islandii oraz Parku Narodowego Þingvellir, miejsca narodzin pierwszego parlamentu na Świecie, zatrzymamy się przy wodospadach Hraunfossar . Nocleg w Reykjaviku

DZIEŃ IX

Transfer na lotnisko i wylotZapytaj o szczegóły wycieczki

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wybierz wycieczkę

Treść wiadomości